KURU TEMİZLEME

Gömlek, Pantolon, Etek, Kazak, Ceket, Stor Perde, Mont, Bluz, Palto, Kaban, Pardesü, Kravat, Eşarp, Abiye, Gelinlik, Takım Elbise temizleme işlemlerinizde Eskişehir’de akıllara gelen ilk adres Prof Dry Kuru Temizleme

HALI YIKAMA

Prof Dry Halı Yıkama ile halılarınız ilk günkü gibi tertemiz.

ÇAMAŞIR YIKAMA

Yorgan, Battaniye, Tül Perde, Çamaşır yıkama hizmetimiz ile çamaşırlarınız yıkanır, kurutulur ve katlanarak size teslim edilir.

ÜTÜLEME

Son teknoloji özel ütülerimiz ile kusursuz bir ütüleme yaparak yükünüzü hafifletiyoruz, kendinize daha fazla zaman ayırmanıza olanak sağlıyoruz.

Şarap Lekesi

“İyi şarap, adam gibi içilirse çok hoş bir yoldaştır.” Shakespeare 
Mısırlılar yaklaşık olarak M.Ö. 2500 yılı civarında şarap yapımında üzüm meyvesine başvurdular. Ne var ki, bildiğimiz kadarıyla ilk şaraplar Orta Doğu kaynaklıdır. Tarihçilerin tahminine göre şarap, yaklaşık olarak 4.500 yıldır özellikle bazı toplumların hayatının önemli bir parçasıdır.

 

Şarap lekesi, genellikle açık renk yüzeyler üzerine dökülen kırmızı şaraptan kaynaklanır. 
Şarap döküldükten sonra gözenekli kumaşlara işler ve koyu kırmızı renk üste çıkarak büyük ve görünür bir şarap lekesi oluşturur. Kırmızı şarap lekesinin hemen emdirilmesi lekenin yayılmasını engelleyebilir. 


Eğer uygun şekilde ve çabuk temizlenmezse, şarap lekesi kumaşınıza veya halınıza kalıcı olarak yerleşecektir. Şarap lekeleri renk olarak, hafif sarıdan kestane rengine ve parlak kırmızıya kadar çeşitlilik gösterirler.

 

Aşağıdaki şarap lekesi nasıl çıkar tavsiyelerini yıkanabilen kumaşlarda uygulamadan önce, daima giysi üzerindeki bakım etiketlerine dikkat edin. Eğer sadece kuru temizleme için uygun bir giysiniz varsa veya yapılacak işlemden şüpheniz varsa, şarap lekesi üzerinde profesyonel bir çalışma gerçekleştirilmesi için Dry Center’dan kuru temizleme hizmeti alabilirsiniz.

 

·Şarap lekesi olan giysiyi ters çevirin ve sadece lekeli alanı ıslatacak şekilde soğuk suyla yıkayın.

 

·Sonra ağartıcı ve alkali içermeyen bir çay kaşığı deterjanla ılık suyu karıştırarak bir karışım hazırlayın.

 

·Bu karışımı emdirmiş olduğunuz temiz ve beyaz bir bez veya havluyla şarap lekesi olan bölgenin üzerine bastırarak lekeli alanı yavaşça silin. Bu işlemden önce; şarap lekesi olan bölümle giysinin diğer yüzü arasına temiz bir havlu koyarak lekenin arkaya geçmemesini sağlayın.

 

· Bakım etiketinde yazılı olan talimatlar doğrultusunda giysiyi yıkayın.

 

· Giysiyi kurutma makinesi kullanmadan kurumaya bırakın.

 

·Giysi kuruduktan sonra şarap lekesi kalırsa, beyaz kumaşlar için bakım talimatında varsa ağartıcı kullanabilirsiniz.

 

Lekenin giderilmesinde en iyi sonucu almak için leke olmuş ürününüzü en kısa zamanda Eskişehir Prof Dry Kuru Temizlemeye getirerek leke çıkarma konusunda tecrübeli ekibimizle en iyi sonucu alabilirsiniz.

 

Prof Dry Eskişehir Kuru Temizleme Rehberine Kayıtlıdır.
Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım